Lietuvos maisto pramonė

2018-08-30

Maisto gamintojai skatina savo darbuotojus ir klientus sportuoti

Lietuvoje veikiančios maisto produktus gaminančios įmonės siekia, kad jų darbuotojai ir klientai būtų fiziškai aktyvesni. Tai įrodo asociacijos „Lietuvos maisto pramonė“ atlikta apklausa. Praktiškai visos apklaustos įmonės teigė skatinančios savo darbuotojus aktyviai gyventi, didžioji respondentų dalis siekia, kad sportu susidomėtų ir jų produktų pirkėjai.

Nuo sporto švenčių iki tradicinių įmonės futbolo turnyrų


„Mintis užduoti kolegoms tokius klausimus kilo po asociacijos „Lietuvos maisto pramonė“ inicijuotos diskusijos „Visuomenės sveikata per ekonomikos prizmę: ar galime sau leisti sirgti?“ Joje labai aiškiai nuskambėjo mintis – prasta  gyventojų sveikata, ligos skaudžiai atsiliepia valstybės biudžetui. Ir, priešingai, sveiki piliečiai – akivaizdi nauda šalies ekonomikai. Atlikti tyrimai rodo, kad aktyvi fizinė veikla – puiki daugelio ligų prevencijos priemonė. Tad nuspendėme išsiaiškinti, kaip kolegos rūpinasi  darbuotojų sveikata“, – kalbėjo asociacijos „Lietuvos maisto pramonė“ direktorė Irma Pilipienė.

Tad asociacijos „Lietuvos maisto pramonė“ narių bei jai nepriklausančių maisto produktus gaminančių įmonių pasiteirauta, ar jos ragina savo darbuotojus bei klientus sportuoti, ir jei taip – tai kaip tai daro, kokių skatinimo priemonių imasi.

Į klausimą „Ar Jūs skatinate savo darbuotojus sportuoti, aktyviai gyventi?“ 90 proc. apklaustų įmonių atsakė teigiamai ir minėjo praktiškai visus apklausoje nurodytus atsakymo variantus: „organizuojame įmonės darbuotojams šventes, renginius, per kuriuos kviečiame sportuoti“ (populiariausias atsakymas); „organizuojame įvairius konkursus, akcijas, kuriomis kviečiame darbuotojus sportuoti, aktyviai gyventi; „sudarome sąlygas darbuotojams nemokamai arba su nuolaida sportuoti sporto klubuose“.

Buvo ir vardinančių tik jų įmonėje taikomas priemones:  nuomojamas sporto sales ir sporto aikštynus, suburtas komandas ir dalyvavimą miesto šventėse, rengiamus tradicinius įmonės futbolo turnyrus, dovanojamus dviračius geriausiems darbuotojams ir pan.

Didžioji dalis apklaustų įmonių teigiamai atsakė ir į klausimą „Ar Jūs skatinate savo klientus/pirkėjus sportuoti, aktyviai gyventi?“ Pagrindinės taikomos priemonės: parama organizacijoms, skatinančioms visuomenę sportuoti, aktyviai gyventi; organizuojami įvairūs konkursai, akcijos, kviečiančios sportuoti.

Judėjimo kultūra turėtų būti kuriama bendromis jėgomis

„Mūsų asociacijos atstovaujamiems ir kitiems maisto gamintojams išties rūpi darbuotojų bei klientų, o tuo pačiu – visuomenės sveikata. Tai liudija ir mūsų siekis  gaminti sveikesnius produktus, įsipareigojimai gerinti maisto produktų sudėtį. Tai įrodo ir realūs, drauge su nevyriausybinėmis organizacijomis įgyvendinti bei įgyvendinami projektai, skatinantys sportuoti, aktyviai gyventi. Tik mes vieni čia nedaug ką galime nuveikti, tam reiktų ir kitų verslo įmonių, o ypač – valstybės indėlio“, – sakė I. Pilipienė.


Pasak pašnekovės, įmonės tikrai dar labiau skatintų savo darbuotojus būti fiziškai aktyvesniais, jei joms tai ekonomiškai apsimokėtų. Tai patvirtino ir minėta apklausa – įmonės būtų pasirengusios dar daugiau lėšų skirti darbuotojų fiziniam aktyvumui skatinti, jei galėtų tikėtis mokestinių lengvatų. Tai paskatintų jas dalį pelno investuoti į darbuotojų sporto klubus ar kitą aktyvią sportinę veiklą, o tuo pačiu – į jų sveikatą.

Top