Lietuvos maisto pramonė

2016-05-13

Susitikime Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje aptartos maisto produktų ir pašarų aktualijos

Š.m. gegužės 12 d. asociacijos “Lietuvos maisto pramonė” ir Lietuvos grūdų perdirbėjų asociacijos atstovai susitiko su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovais ir specialistais aktualiausių maisto produktų ir pašarų klausimų aptarimui.

VMVT specialistai supažindino su aktualiausiomis tarnybos veiklos naujovėmis ir pakeitimais. Susitikimo metu buvo aptartos nacionalinių ir Europos Sąjungos teisės aktų naujovės ir iniciatyvos, dažniausiai pasitaikantys pažeidimai VMVT inspektorių patikrinimų metu. Susitikimo dalyviai supažindinti su maisto produktų ženklinimo reikalavimų naujovėmis, ypač atkreiptas dėmesys į maistingumo ženklinimo reikalavimus, apsvarstytas maisto produktų tinkamumo vartoti terminų nustatymo klausimas, specialios medicininės paskirties produktų ir pieno mišinių notifikavimo tvarka, laboratorinių tyrimų atlikimo terminai ir tyrimų protokolų išrašymo tvarka.

Susitikime daug dėmesio buvo skirta pašarų klausimams: pašarų su GMO ženklinimui, vaistinių pašarų naudojimui, pašarinių žaliavų ženklinimo reikalavimams, priedų patvirtinimo procedūroms, saugos tyrimams, atsakingam antimikrobinių medžiagų naudojimui pašarų pramonėje ir kitoms aktualijoms.

Top